Predstavitev zbornika VEZISTI IN ZVEZE
V torek, 19. oktobra 2021, ob 18.00, vljudno vabljeni v Dvorano prve slovenske vlade na predstavitev knjige Vezisti in zveze.
Predstavitev vseslovenskega zbornika VEZISTI IN ZVEZE, ob 30-letnici Republike Slovenije je v slovenskem merilu druga po vrsti, pripravlja jo Lavričeva knjižnica v sodelovanju z Zvezo slovenskih častnikov in OZ VVS Ajdovščina – Vipava. Skupaj 92 prispevkov v zborniku je pripravilo 51 avtorjev in je plod sodelovanja Zveze veteranov vojne za Slovenijo, Zveze policijskih veteranskih društev Sever in Zveze slovenskih častnikov s Slovensko vojsko in Policijo. Zbornik prikazuje razvoj zvez na različnih področjih (uprava, milica in notranje zadeve ...) ter zaščito in kriptozaščito, pa tudi vojaško elektronsko industrijo v Sloveniji do osamosvojitve.
V nadaljevanju je opisan prispevek vezistov in radioamaterjev k osamosvajanju, zbrana so številna spominska pričevanja. Podrobneje so predstavljeni še sistemi zvez PTT, RTV in nekaterih drugih centrov.
Ob robu predstavitve si bo mogoče ogledati razstavo naprav za zveze v obrambnih in varnostnih strukturah Slovenije.
Udeleženci morajo izpolnjevati enega od pogojev PCT, obvezna je maska.
Lepo vabljeni!